Toon näited Avalehe osast.

Avaleht:

Kanuumatkad, SUP-matkad ja raftimatkad – avasta Lõuna-Eesti võlu küljest, mis on nähtav vaid jõevetelt.

See pole üksnes elevust tekitav seiklus ja väljapääs argipäevast, vaid ka võimalus märgata loodust ja selle ilu – värve, lõhnu ja helisid.

Veematkad looduses on on mõeldud kõigile – oluline pole vanus ega eelnev kogemus. Tõmba kopsud täis puhast õhku ja tule veematkale kanuu, SUP-laua või raftiga.

Veematkal sa…

  • saad aega veeta idüllilises looduses ümbritsetud vaikuse ja rahuga.

Mured ja töömõtted siia ei ulatu. Keskendu iseendale ja sellele, mis on oluline. Koge vahetut looduse rüpes olemist ning saa osa looduse erilisest väest. Lõuna-Eestil on oma hing, mida kirjeldada ei saa. Seda tuleb lihtsalt ise kogeda.

  • saad vaadelda loodust.

Kuidas kõigel on oma rütm ja kuidas kõik elab. Rõõmsalt ringi sibavad veelinnud, oma argitoimetusi ajavad loomad, kogu seda elu kõrvalt jälgivad puud ja taimed. Tõenäoline on silmata matkarajal kõndivat reinuvaderit, jõge ületavat põtra või kivil konutavat saarmast. Eriti hea õnne korral jõe kohal kalu passivat jäälindu.

  • saad kogeda maagilisi hetkeid ja unustamatuid vaateid.

See on elamus omaette. Lõuna-Eestit on õnnistatud võrratu loodusega, mis pakub vaateid kui kusagil mujal. Ükski matk pole kunagi samasugune, sest maalilised vaated vahetuvad iga hetk. Hea energia ja positiivsed emotsioonid on garanteeritud päevadeks kui mitte nädalateks.

Pole oluline, kas klassiekskursioon, suvepäev kolleegidega, sünnipäev, seiklus sõpradega või romantiline õhtu kaaslasega – veematk on seiklus, mis jääb aastateks meelde.

Teenused

Kanuumatkad

Kui otsid väljapääsu argipäevast, seikluslikku elamust looduses ja unustamatuid emotsioone sõprade, kaaslase, kolleegide või hoopis perega, tule kanuumatkale liivakivipaljanditega kaunistatud Ahja või Võhandu jõele.

SUP-matkad ehk aerusurf

Pole paremat tegevust ümbritseva maastiku ilu nautimiseks kui lõõgastav SUP-matk päikeseloojangul või varahommikul jõel. Tule SUP-matkale ja tunne, kuidas kõnniksid justkui vee peal.
Parvematkad (rafting)

Võhandu kõige seikluslikumal ja huvitavamal Leevi-Reo lõigul toimuv kummiparvematk võiks olla igaühe to-do listis. Mõned väiksemad kärestikud, paras jagu lõbu, positiivsed emotsioonid ja hea energia – mis võiks olla parem?

Majutus ja telkimine

Kui hing ihkab mugavat magamisaset ja keha ühte õiget Eesti sauna, siis veeda öö Lokko Talus, 20 min kaugusel Põlvast, keset Lõuna-Eesti talumaastikku. Siin puhkab mõte ja kosub vaim.
Jalgsimatk

Kui vajad kehale ja vaimule turgutust, tule jalgsimatkale. Jalgsimatk on kordumatu ja huvitav olenemata aastaajast.

Jalgrattamatk

Tule jalgrattaga matkale ja tajud Eesti mitmekesist maastikut hoopis teistmoodi kui autoga läbi tuhisedes.

Ei tea millist matka valida?
Võta ühendust ja küsi nõu.

Jõgede kirjeldused:

Kanuumatk Ahja jõel, Taevaskojas

Ahja – see on jõgi, mille kallastele jääb kaunis ürgne loodus, mida linnamelus ei näe. Müstiline koobas, põlismets, veelangused, kunagiste ürgvete poolt uhutud majesteetlikud liivakivipaljandid ja võimas ürgorg on vaid mõned looduspärlid, mida matkal näha saab. Ja muidugi legendidest pakatav Taevaskoja – koht, mida kõik teavad, aga mida võiks külastada veel ja veel. Ahja jõgi lookleb läbi legendaarse Otteni veskisilla alt ja kallastel võib tuttavatena ette tulla “Viimse reliikvia” võttekohad.

PS! Kui silmad hästi lahti hoida ja vaikselt liikuda, võib kohata ka värvikirevat jäälindu.

Ahja jõgi on tehniliselt lihtsam kui Võhandu jõgi ja esmakordseks kanuumatkaks sobib kõige paremini just Ahja jõgi. Mitmekülgsed looduselamused on aga nii algajatele kui ka edasijõudnutele garanteeritud.

[nupp, mis viib kalendrisse] Broneeri

[nupp, mis viib vormilehele] Küsi lisainfot

Kanuumatk Võhandu jõel

Müstiline Võhandu on sihtkoht neile, kes tahavad avastada oma sisemist seiklejat. Võhandu lookleb enamasti tasaselt, kuid aeg-ajalt süstivad adrenaliini ka vanad veskitammid ja mõned väiksemad kärestikud. Sõidame läbi mõistatusliku Süvahavva. Saad oma silmaga näha, mis koht see Süvahavva selline on ja mis müstika selle ümber ikkagi siis tiirleb. Eesti pikimal jõel Võhandul on avastamist palju – võimsad liivaseinad ja endised veskitammed (Ojasuu, Lauri, Kassi, Viira, Süvahavva, Reo), vahelduvalt mitmekesine loodus. Igav siin juba ei hakka.

Võhandu on tehniliselt keerukam ja kiirema vooluga kui Ahja jõgi. Võhandu jõe kanuumatka soovitame pigem siis, kui oled juba esimesed tunded kanuus kätte saanud.

[nupp, mis viib kalendrisse] Broneeri

[nupp, mis viib vormilehele] Küsi lisainfot

Scroll to Top